آموزش کامل ساخت هاورکرافت با عکس

آموزش کامل ساخت هاورکرافت با عکس

آموزش کامل ساخت هاورکرافت با عکس

آموزش کامل ساخت هاورکرافت با عکس

آموزش کامل ساخت هاورکرافت با عکس

منتخب وب: آموزش کامل ساخت هاورکرافت با عکس :

مواد لازم :

  • یک عدد CD
  • یک بطری دور انداختنی
  • یک چاقوی تیز
  • یک بادکنک بزرگ
  • مقداری چسب مایع

شرح آزمایش:

1) ابتدا سر خروجی بطری را دور تا دور به وسیله چاقو ببرید. این کار را طوری انجام دهید که هنوز در بطری را بتوان بر قطعه جدا شده پیچید.

2) حال در بطری را به مرکز CD  به کمک مقداری چسب مایع محکم کنید. حال بادکنک را به سر بطری که با استفاده از چاقو جدا کرده‌اید قرار دهید.

3) در این مرحله در مرکز در بطری چسبیده به CD با استفاده از نوک چاقو یا سوزن یک سوراخ به قطر 4 تا 5/4 میلی متر ایجاد کنید.

4) حال بادکنک را که سر بطری به آن متصل است را باد کنید و آن را به در بطری متصل کنید. با این کار ممکن است قسمتی از هوای بادکنک خارج شود. برای جلوگیری از آن می‌توانید بادکنک را سر بطری جای دهید و سپس از سوراخ پشت CD بادکنک را باد کنید.

5) حال CD را روی یک میز صاف قرار دهید و به حرکت آن همراه با بادکنک برروی میز توجه کنید.

هنگامی که بادکنک را رها می‌کنید تا هوای داخل آن تخلیه شود، هوا از سوراخ ریز در بطری شروع به خارج شدن می‌کند و CD را از سطح میز جدا می‌کند. این رویداد شبیه به اتفاقی است که در یک هوور کرافت واقعی می‌افتد.

توجه : اگر بادکنک بزرگ باشد ممکن است روی سطح کشیده شود و مانند ترمز عمل می‌کند. برای جلوگیری از این کار می‌توانید یک قالب کاغذی مطابق شکل برای بادکنک بسازید تا دیگر روی میز کشیده نشود و هوور کرافت شما به خوبی حرکت کند.

 گردآوری شده توسط: منتخب وب   montakhabweb.ir

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن