آیا شارژ کردن تلفن با USB کامپیوتر باعث خرابی باتری می شود؟

باتری,شارژ با usb,شارژ با کامپیوتر,شارژ با لبتاپ,مشکلات شارژ,شارژ موبایل با لبتاپ

آیا شارژ کردن تلفن با USB کامپیوتر باعث خرابی باتری می شود؟

یکی از سوالاتی که در این زمینه تمام کاربران دارند احتمال خرابی باتری تلفن همراه شما از طریق شارژ کردن آن با USB کامیپوتر می باشد . خوب خیلی از افراد را می بینید که بدون داشتن شارژر و تنها با کابل USB  تلفن خود را به کامپیوتر و یا لپ تاپ متصل کرده و از برق پورت USB  برای شارژ کردن باتری تلفن خود استفاده می کنند.

می توان این موضوع را به راحتی تشریح کرد. قبل تر در پی سی کوئست در مورد اینکه چرا باید از شارژر اصلی تلفن استفاده کرذ سخن گفتیم . حال با توجه به این که این امر بسیار مهم می باشد در مورد شارژ کردن با USB  سخن می گوییم.

پورت های USB  دارای برقی حدود ۵ ولت بوده و همینطور دارای آمپر حدود ۰.۵ آمپر و یا ۵۰۰ میلی آمپر می باشد . ولتاژ مورد نظر برای شارژ باتری های تلفن های هوشمند عموما همان ۵ ولت می باشد اما تقریبا به اتفاق تمام تلفن های هوشمند برای شارژ تلفن خود نیاز به آمپر های بیشتر از ۱ آمپر دارند که این میزان بر روی شارژر آن ها ذکر گردیده است . موضوع این جاست که آیا این تغییر آمپر مشکل ساز خواهد بود؟ مطمئنا همینطور هست . علاوه بر این که شارژ کردن تلفن با USB  باعث افزایش زمان شارژ شدن تلفن می شود می تواند به مرور زمان باتری تلفن شما را از بین ببرد.

همین طور به دلیل اینکه USB ها برای شارژ شدن تلفن ها ساخته نشده اند . امکان تغییرات ولتاژ زیادی دارند و تغییرات ولتاژ برق یعنی مرگ تدریجی باتری تلفن و تنها وسیله ای که می تواند ولتاژ بسیار صاف و بدون تغییرات برای حفظ سلامت باتری ارائه دهد شارژر اصلی تلفن شماست . اما اگر مجبور بودید تا یکی دوبار این کار را انجام دهید . حدالمقدور از پورت پشت کیس  استفاده کنید . دلیل آن هم این هست که پورت های جلویی به دلیل استفاده از سیم برای انتقال آن ها از مادر برد به جلوی کیس خود باعث می گردد تا میزان آمپر کمتری به دلیل مقاومت سیم درون کیس ارائه دهد که وضع را بدتر می کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن