اموزش بافتن پاپوش بافتنی برای نوزاد

اگر میخواهید این پاپوش زیبا را برای دختر بچه خود ببافیم به اندازه کف پای نوزاد زنجیره میندازیم . تعدادش باید زوج باشه .
سپس تعداد زنجیره ها رو نصف می کنیم و به اون تعداد زنجیره یک پایه می زنیم و بعد نصف دیگه رو زنجیره دو پایه . وقتی به سر دیگه ی زنجیره رسیدیم تو حلقه ی آخری ۳ تا زنجیره دو پایه میندازیم تا سرِ کار جمع نشه . بعد طرف دیگه زنجیره رو می بافیم . طوری کا کارمون کاملا متقارن باشه .
برای اینکار اول باید نصفش رو زنجیر دو پایه بزنیم و باقیشو زنجیره یک پایه تا کارمون متقارن باشه .بعد از اینکه این بافتمون تموم شد دو دور کامل زنجیر دو پایه می بافیم .تا کف پاپوشمون آماده بشه .بعد اینکه کف پاپوش رو بافتیم از آخرین زنجیره ای که انداختیم و قلاب توش قرار داره شروع می کنیم یه ردیف زنجیره دو پایه ایستاده می زنیم .
برای اینکار , قلاب رو از سوراخ کنار آخرین زنجیر به طرف زیر وارد می کنیم و از زیر زنجیر کنار سوراخ رد می کنیم و از سوراخ دوم بیرون میاریم و زنجیر دو پایه می زنیم .
این کار رو دور تا دور کار بدون کم و زیاد کردن ادامه می دیم .حالا برای بافتن پاشنه یک چهارم کل زنجیره ها از سمت راست و یک چهارم هم از سمت چپ طوری انتخاب می کنیم که قرینه بشن و این تعداد رو دو ردیف زنجیره ۲ پایه می زنیم . (یک ردیف با همون رنگ اصلی و یک ردیف هم با رنگ مخالف – اینجا رنگ قرمز انتخاب شده ) در انتهای این بافت
بافتن بند پاپوش (تا جایی که میخواهیم دکمه و یا هر چیز دیگه برای بستن قرار بدیم) زنجیره می بافیم . ۵ تا زنجیره به اون تعداد مورد نظرمون اضافه می کنیم و برای برگشت ۵ تا زنجیره به عقب بر می گردیم و از پنجمین زنجیره شروع می کنیم لایه دوم رو زنجیره یک پایه می بافیم و در پایان کار کاموا رو محکم کرده و قطع می کنیم .
ی شماریم و از سمت راست به سمت چپ مانند شکل اصلی پاپوش زنجیره می زنیم و سپس چهار زنجیره به طرف جلوی پاپوش می شماریم و از اون زنجیره هم به طرف دیگه کار زنجیره می زنیم .برای تزیین هم از گل هایی که در پست های قبلی آموزش دادیم استفاده کنین . می تونین از گلهای روبانی هم استفاده کنین .

اموزش بافتن پاپوش بافتنی برای نوزاد
اموزش بافتن پاپوش بافتنی برای نوزاد
اموزش بافتن پاپوش بافتنی برای نوزاد
اموزش بافتن پاپوش بافتنی برای نوزاد
اموزش بافتن پاپوش بافتنی برای نوزاد

گردآوری شده توسط منتخب وب 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن