زالی (Albinism) در حیوانات + عکس

منتخب وب: حیوانات آلبینو در طبیعت بسیار نادر هستند.از زمان های قدیم،انسان ها بسیار شیفته ی چنین حیواناتی بودند. در بعضی از فرهنگ ها،از این موجودات به عنوان موجودات ترسناک یاد می کنند.
زالی(Albinism)
زالی شکلی از اختلال موروثی (مادرزادی) است که از طریق فقدان رنگ دانه ی ملانین که در چشم، پوستو مو موجود است،ایجاد می شود.
زالیارثی است و از طریق تزریق خونقابل انتقال نیست. ژن اصلی ای که باعث بروز زالیمی شود، مانع تولید مقدارهای معمول رنگدانه ی ملانین می شود.
فقدان رنگدانه ی ملانین تیره باعث حساسیت پوست در مقابل نور خورشید و همچنین آفتاب سوختگی در مقابل اشعه ی uv خورشید می شود.فقدان ملانین در چشم اختلالاتی را در دید ایجاد می کند.
اکثر انسان ها و و حیوانات آلبینو سفید پوست و رنگ پریده می باشند.چشمان یک حیوان آلبینو قرمز رنگ است،اما چشمان یک انسان آلبینو آبی کم رنگ است.اما مواردی هم دیده شده که چشمان انسان آلبینو به رنگ قرمز یا بنفش باشد.
انسان ها و حیوانات آلبینومانند دیگران سالم و تندرست هستند و تنها، تفاوت آن ها با بقیه دلیل بروز بیماری در آن ها نمی تواند باشد.
بسیاری از حیوانات آلبینو قادر نیستند خود را از دید حیوانات وحشی و شکارچیان مخفی کنند،شاید این امر یکی از دلایل کم عمر بودن آن ها باشد.
خیلی ها فکر میکنند افراد آلبینوقادر به تولید مثل نیستند،اما این تفکر کاملاً اشتباه است.بعضی ها بر این باورند که عمر افراد آلبینو بسیار کمتر از افراد معمولی است،اما این باور نیز صحیح نیست ،چرا که این افراد فقط باید در مقابل نور خورشید بیشتر از پوست خود مراقبت کنند تا مبتلا به سرطان پوست نشوند،چون آن ها برخلاف بقیه در پوست خود ملانین ندارند..یک باور غلط در مورد افراد آلبینو این است که آن ها در اواسط عمر خود نابینا می شوند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن