خانه / سلامت / تغذیه و خواص خوراکی ها / مریم گلی را در دوران بارداری استفاده نکنید

مریم گلی را در دوران بارداری استفاده نکنید

منتخب‌وب : اسانس مریم گلی از شاخ و برگ گیاه مریم گلی (Salvia sclarea) که در گذشته در جنوب فرانسه، ایتالیا و سوریه وجود داشت استخراج می شد اما امروزه در سراسر جهان عمدتاً در مناطق اروپایی، از جمله مرکز اروپا و همچنین انگلستان، مراکش ، روسیه و ایالات متحده کشت می شود.

مریم گلی

مریم گلی نام خود را از کلمه لاتین “CLARUS” به معنی “روشن” گرفته است آن در قرون وسطی به عنوان “چشم روشنی”  ارجاع می شد.
اسانس مریم گلی برای تعدادی از بیماری ها از جمله افسردگی، اضطراب، میگرن، اختلالات گوارشی، التهاب پوست و سایر علائم ناشی از استرس مفید است این روغن گیاهی درمانی نیز برای مسائل مربوط به سلامت زنان از جمله سندرم پیش از قاعدگی یا PMS توصیه می شود.

اسانس مریم گلی همچنین می تواند به از بین بردن درد کمک کند و با کمک به زایمان سبب ترویج زایمان و تولد و زایمان آسان می شود و برای استفاده در هر زمان دیگر در طول دوران بارداری منع مصرف دارد زیرا ممکن است انقباضات رحم یا رحم را القا کند در مورد استفاده از روغن مریم گلی در هنگام زایمان با مسئول مراقبت های بهداشتی خود مشورت نمایید.

روش های استفاده از اسانس مریم گلی در تسهیل زایمان

روش ۱

زمانی که ماما یا پزشک شما اجازه دهد که این کار بی خطر است اسانس مقدار کمی از مریم گلی را در یک کاسه بریزید و گلوله های پنبه کتان سفید نشده و یا پد را در آن خیس دهید پنبه خیس شده با مریم گلی را در بالش خود و یا نزدیک به رختخواب خود قرار دهید این ممکن است زمانی که بارداری به پایان رسیده و یا زمانی که زایمان شروع شده باشد موثر باشد استنشاق روغن مریم گلی به شروع انقباض های رحم کمک و کار زایمان را تسهیل می کند.

روش ۲

یک قسمت روغن مریم گلی را با یک قسمت روغن حامل خالص مانند روغن بادام مخلوط کنید مقدار کمی از آن را بر روی قسمت درونی بازوی خود برای ۱۲ ساعت قبل از استفاده تست کنید تا اطمینان حاصل شود که آن یک واکنش آلرژیک بر روی پوست ایجاد نمی کند سپس از انگشتان دست خود برای ماساژ روغن به پوست شکم به منظور تسهیل کار و کاهش درد زایمان استفاده کنید تنها مقداری از اسانس را که دکتر یا مامای شما توصیه کرده است استفاده نمایید استفاده بیش از حد توصیه شده می تواند سمی باشد.

روش ۳

استفاده از چند قطره اسانس مریم گلی در آروماتراپی با استفاده از دستگاه پخش کننده این ترکیبات اجازه می دهد تا عطر و بوی آن در اتاق زایمان پخش شود تنفس در عطر به تشدید انقباضات و کاهش درد برای یک تولد سریعتر و آسان تر کمک می کند مخلوط مریم گلی با سایر روغن های ضروری مانند اسطوخودوس برای ترویج آرامش در قبل و در طول تولد اضطراب را کاهش می دهد.

روش ۴

چند قطره از روغن مریم گلی به یک کرم مرطوب کننده یا لوسیون اضافه کنید. از ۲ قطره از اسانس در هر ۱۰ ML از کرم یا لوسیون استفاده کنید در مدت کوتاهی قبل زایمان برای کاهش درد و ترویج انقباضات رحمی برای زایمان آسان تر به پوست ماساژ دهید.
هشدار
از اسانس مریم گلی نباید در طول بارداری استفاده شود زیرا می تواند سبب انقباضات رحمی و خونریزی را القاء و در نتیجه احتمالاً باعث سقط جنین می شود اسانس مریم گلی را با گیاه مریم گلی طبیعی اشتباه نکنید زیرا آن سمی تر است و نباید استفاده شود با پزشک خود قبل از استفاده از روغن های ضروری در زمان زایمان صحبت کنید.
نکات
اسانس مریم گلی برای کمک به تنفس، انقباضات عضلانی و سیستم های رحمی در طول زایمان در نظر گرفته می شود این به تولد آسان نوزاد به دلیل ترویج انقباضات منظم و مداوم رحم کمک می کند مریم گلی نیز یک ضد درد برای کاهش درد برای زایمان راحت تر است.
چیزهایی که شما برای استفاده نیاز دارید
اسانس مریم گلی
گلوله های پنبه ای و یا پد
روغن بادام
دستگاه منتشر کننده ترکیبات آروماتراپی

گردآوری شده توسط بخش سلامت سایت منتخب‌وب 

لینک کوتاه مطلب : http://montakhabweb.ir/?p=1518

همچنین ببینید

مسواک بزنید تا زنده بمانید!

دندان‌ها یکی از مهم‌ترین ابزارهای تغذیه‌ای در انسان و دیگر موجودات هستند. اهمیت به دندان برای اغلب ما تعریفی دارد که حالا با توجه به پژوهش‌های اخیر باید تعاریفی سنتی را تغییر دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *