صفحه اصلی / سلامت / تغذیه و خواص خوراکی ها / مصرف سیر پیری را به تأخیر می‌اندازد

مصرف سیر پیری را به تأخیر می‌اندازد

منتخب وب: محققان دانشگاه میسوری آمریکا در یک مطالعه متوجه شدند که سیر می‌تواند به روش‌های بسیاری موجب سالم نگاه داشتن انسان‌ها شود.

آن‌ها متوجه شدند که سیر دارای یک ماده مغذی است که از پیر و بیمار شدن مغز پیشگیری می‌کند.

در این مطالعه محققان محور توجه خود را بر روی یک کربوهیدرات مشتق از سیر به نام FruArg متمرکز کردند و نقش آن را در واکنش‌های محافظتی بررسی کردند.

محققان توانایی این ماده غذایی را بر مهار و حتی برعکس کردن آسیب سلول مغزی ناشی از استرس‌های محیطی بررسی کردند.

استرس‌های محیطی می‌تواند شامل روند پیری، سیگار کشیدن، آلودگی هوا، آسیب مغزی و یا مصرف بیش از حد الکل باشد.

نتایج این مطالعه نشان داد که سیر نه تنها روند پیری را کند می‌کند بلکه می‌تواند از ابتلا به بیماری‌های عصبی مرتبط با افزایش سن مانند آلزایمر و پارکینسون پیشگیری کند.

منتخب وب: محققان دانشگاه میسوری متوجه شدند که وجود این کربوهیدرات در سیر عامل این فواید است.

زوزانگ گو استادیار پاتولوژی و آناتومی در دانشکده پزشکی میسوری که ریاست این مطالعه را بر عهده داشت، می‌گوید: سیر یکی از مکمل‌های غذایی پر مصرف است.

بیشتر مردم سیر را به دلیل برخورداری از مولفه‌های محتوی سولفور که منبع خوبی از آنتی‌اکسیدان است، یک ماده غذایی مفید در نظر می‌گیرند.

محققان قصد دارند در آینده اثرات FruArg را بر سایر سلول‌های بدن که با ابتلا به بیماری‌هایی مانند بیماری قلبی، دیابت و سرطان مرتبط هستند، مطالعه کنند.

منبع: گردآوری شده توسط منتخب وب به نقل از تبیان

این مطالب را نیز ببینید!

خواص خرفه و رفع تشنگی با این گیاه دارویی

خرفه که معمولاً به صورت خودرو در باغچه منازل، کنار جوی ها و در مناطق مرطوب می روید، شاید زیاد مورد توجه نباشد اما اکنون کشف های مهمی در مورد آن انجام شده که توسط سازمان بهداشت جهانی لقب اکسیر جهانی (Global panacea) به آن داده شده است و متداول ترین گیاه دارویی مورد استفاده در جهان ذکر شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *