خانه / طراحی و ابزار وب / معیار در طراحی لوگو برای سایت چیست؟

معیار در طراحی لوگو برای سایت چیست؟

منتخب وب: در طراحی لوگو رنگ ها نقش بسیار مهمی در یک طراحی گرافیکی بازی مینمایند.

طراحی لوگو

استاد رنگ شناسی لوشر luscher ، مبدع تست تشخیص براساس رنگ ها(luscher-color- Diagnostic) ، که معیاری برای تشخیص وضعیت روانی آدمها درتعامل با رنگ ها، میباشد، عقیده دارد ” رنگ ها میتوانند وضعیت روانی یا جسمی آدمها را تغییر دهند .

تا حالا به رنگ لوگوی سازمانهای مختلف دقت کرده‌اید؟

مثلا: رنگ لوگو بکار رفته در طراحی شرکت ارتباطات ایرانسل که بیشترین مخاطبان آن جوانان و نوجوانان میباشد ، زرد پر رنگ که نشان دهنده حرارت و انرژی زیاد میباشد و بسیار برای مخاطبان آن که غریب به یقین جوانان و نوجوانان میباشد، مناسب مینماید و رنگ لوگوی بکار رفته در طراحی لوگوی سازمانهای بیمه اغلب آبی رنگ است که حس اعتماد ، پایداری و آرامش را به مخاطب القا مینماید.
اما رنگ لوگوتجارت الکترونیک پارسیان بنظر می آید، به این دلیل نارنجی و مشکی انتخاب شده است که رنگ های گرم در کنار مشکی قدرت وصلابت را نشان میدهد.

رنگ های گرم دریک طراحی باعث افزایش ضربان قلب، بالا رفتن فشار خون و نیز در برخی موارد باعث ضعف و گشنگی میگردد و رنگ های سرد باعث کاهش فشار خون و نیز کاهش ضربان قلب میگردد.
استفاده از رنگ های گرم در فست فود فروشیها، ویا هجومی بودن بازیهای فوتبالی که دو تیم شرکت کننده آن لباسهای گرم مثل قرمز، نارنجی و زرد به تن دارند خود دلیل این مدعاست.

رنگ ها دریک طراحی گرافیکی مانند طراحی لوگو، گاهی بیانگر گرایشهای سازمانی یک دسته یا یک رسته از فعالیت های سازمان میباشد و گاهی آنچه از نام یک سازمان درذهن ماندگار میشود و بیاد آوردن آن برای مخاطبان آسان تر میشود ، رنگ سازمانی آن گروه ، موسسه یا … میباشد.

اینها نشان دهنده آن است که رنگ ها تاثیر بسزایی بر روحیات، عملکرد و عکس العملهای ما میگذارند و شاید بجرات بتوان گفت گاهی این رنگ ها هستند که ما را هدایت ویا کنترل میکنند یا عنان از دست ما میربایند.

رنگ های مونو کروم یا رنگ هایی که شامل خاکستری + ته رنگ میباشد خاصیت منحصر به فردی دارند و آن این است که در بیشتر موارد اجازه فکر کردن را از مخاطب میگیرند و در طراحی لوگوی سازمانهای سیاسی شاید استفاده آن مناسب تر بنماید.

رنگ های هم خانواده نیز برای ایجاد آرامش و هارمونی بکار میروند و بهتر است که در طراحی لوگوهای سازمانهایی که تامین کننده آسایش و رفاه عمومی هستند این رنگ ها بکاربرده شود.

گردآوری شده توسط montakhabweb.ir

لینک کوتاه مطلب : http://montakhabweb.ir/?p=18413

همچنین ببینید

آموزش افزایش سرعت ایندکس مطالب سایت

در این آموزش افزایش سرعت ایندکس مطالب سایت رو می خواهیم ببرسی کنیم راه کارهایی برای به حداکثر رسوندن سرعت ایندکس مطالب سایت شما در گوگل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *