همه چیز درباره خطرات صندلی کودک در ماشین

همه چیز درباره خطرات صندلی کودک در ماشین
همه چیز درباره خطرات صندلی کودک در ماشین

منتخب وب: بسیاری از والدین هنگام رانندگی از خطر صندلی مخصوص کودک بی‌اطلاع هستند که ممکن است با استفاده از این صندلی‌ها حادثه‌ای تلخ و غیرقابل جبران مواجه شوند. کارشناسان هشدار می‌دهند در فاصله زمانی سال‌های 2004 تا 2008 حدود 31 مورد خفگی ناشی از نشستن کودک به روش غیراستاندارد در صندلی کودک در اتومبیل‌ها گزارش شده است.

 گفتنی است، از بین 31 مورد خفگی 15 مورد در اثر قرارگیری اشتباه گردن کودک و 16 مورد به دلیل تسمه کمربند صندلی کودک رخ داده است. کارشناسان هشدار می‌دهند مدت زمانی که امکان دارد یک کودک نوزاد زیر دو سال دچار مرگ شود حتی کمتر از 4 دقیقه است. بسیاری از والدین از صندلی مخصوص کودک استفاده می‌کنند و کودک را به حالت نشسته بدون نظارت دقیق و منظم برای ساعت‌های طولانی به همان حالت نگه می‌دارند.

پژوهشگران به والدینی که مجبور به استفاده از صندلی مخصوص کودک هنگام رانندگی هستند توصیه می‌کنند کودکان به ویژه کودکان زیر دو سال را به حالت خوابیده در صندلی ماشین و حالت افقی قرار دهند تا کودک وضعیت خواب داشته باشد و هرگز کودک را در حالت عمودی و یا با زاویه به نحوی که کمربند ایمنی، بالش و یا تشک کودک در اطراف گردن و یا بر روی بینی او قرار گیرد‌، نگذارند. یکی دیگر از مواردی که والدین باید حتماً رعایت کنند تغییر صندلی کودک همزمان با رشد کودک است زیرا صندلی تنگ و کوچک به ستون فقرات کودک آسیب وارد می‌کند.شست‌وشوی مداوم قطعات صندلی کودک یکی دیگر از موارد جلوگیری از بروز انواع عفونت‌های قارچی، باکتریایی، انگلی و انواع حساسیت‌ها است.

گردآوری شده توسط منتخب وب | http://montakhabweb.ir

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن