کاردستی با ذره بین – ساخت ویدیو پروژکتور

کاردستی با ذره بین - ساخت ویدیو پروژکتور

منتخب وب: کاردستی با ذره بین – ساخت ویدیو پروژکتور :

در این ساختنی طرز ساخت یک پروژکتور مخصوص موبایل را می‌آموزید تا دیگر مجبور نباشید کلیپ‌هایتان را در صفحه‌های کوچک ببینید. احتمالاً وسایل ساخت این پروژکتور ساده و کاربردی را همین حالا هم در خانه دارید. برای ساخت این پروژکتور موبایل به یک جعبه مقوایی و یک ذره بین احتیاج دارید. با استفاده از این پروژکتور می‌توانید ویدیوهای علمی‌و یا خانوادگی تان را روی پرده‌های بزرگ ببینید.

البته نباید از چنین پروژکتور ساده ای انتظار یک تصویر با کیفیت عالی داشته باشید اما اگر نور صفحه موبایل را زیاد کنید و اتاق را هم به اندازه کافی تاریک کنید، حتماً از نتیجه راضی خواهید بود.
برای ساخت این پروژکتور موبایل فقط باید ۲۰ دقیقه زمان صرف کنید. این ساختنی به قدری ساده و راحت است که حتی می‌توان از آن برای ساخت یک کاردستی برای مدرسه هم استفاده کرد.

در این ویدیو می‌توانید طرز ساخت این ویدیوپروژکتور موبایل را ببینید.

گام اول: وسایل موردنیاز

یک جعبه کفش
ذره بین
نوار چسب
مقوای ضخیم
دو عدد کش

گام دوم: جعبه را آماده کنید

یک سوراخ به اندازه ذره بین در یک طرف جعبه کفش ببرید و آن را با ذره بین بپوشانید. دور این سوراخ را خوب با چسب بپوشانید تا مطمئن شوید نور فقط از طریق این لنز وارد جعبه می‌شود.

گام سوم: کانون را پیدا کنید

برای پیدا کردن کانون، لنز را مقابل یک پنجره یا یک منبع نور قرار دهید. یک تکه مقوا را داخل جعبه حرکت دهید تا وقتی که لنز تصویر را کاملاً دقیق نشان دهد.

گام چهارم: مقوا را بچسبانید

دو عدد کش را دور مقوا بپیچید تا بعداً بتوانید موبایل را با این کش‌ها روی مقوا ثابت کنید. حالا مقوا را باچسب دقیقاً روی نقطه کانونی که انتخاب کرده اید، بچسبانید.

گام پنجم: پروژکتور موبایل را امتحان کنید

ویدیوی موردنظرتان را پخش کنید. سپس موبایل را برعکس کنید (ذره بین تصویر را معکوس خواهد کرد) و با کش‌ها روی مقوا داخل جعبه محکم کنید. حالا اتاق را تاریک کنید و محل جعبه کفش را تنظیم کنید تا ویدیو با اندازه و تصویر دلخواه تان نمایش داده شود.

پروژکتور موبایل آماده است. می‌توانید با افزودن یک ذره بین دیگر و یا انتخاب ذره بین بزرگتر کیفیت تصویر خروجی را افزایش دهید.

 گردآوری شده توسط: منتخب وب   montakhabweb.ir

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن