کاردستی با کاج

منتخب وب: اموزش ساخت کاردستی با کاج :

وسایل لازم :

میوه کاج

کاغذ رنگی

سیم روکش دار رنگی

چشم متحرک عروسک

مقداری کاموای سفید

 گام اول: میوه ی کاج را انتخاب کنید و آن را کاملا شسته و تمیز کنید .

اموزش ساخت کاردستی با کاج

منتخب وب: گام دوم: برای ساخت سر بوقلمون ابتدا مقداری کاموا دور انگشت های خود بپیچید. سپس کاموا را از دور انگشت ها بیرون بیاورید و نخی به طول  ۲۰سانت از بین دایره های کاموا رد کنید و به صورت حلقه ای محکم گره بزنید. به وسیله ی قیچی قسمت خارجی کامواها را بچینید؛ مانند تصویر شماره ۵  و در انتها گلوله ی کاموا را محکم به کف دستان بکوبید تا رشته ها ی کاموا از هم جدا شود و یک دایره ی منظم به وجود آید و اگر زائده هایی در کاموا وجود داشته باشد به وسیله ی قیچی کوتاه کنید و گلوله آماده را در قسمت بالای میوه کاج بچسبانید.

اموزش ساخت کاردستی با کاج

اموزش ساخت کاردستی با کاج

منتخب وب:  گام سوم:  برای چشم بوقلمون می توانید از چشم های متحرک آماده یا  از دو مهره سیاه استفاده کنید و روی گلوله ی کاموا بچسبانید. برای نوک بوقلمون از کاغذ رنگی یا مقوای زرد، یک لوزی برش بزنید و از مقوای قرمز برای زائده ی گوشتی بالای نوک بو قلون، طبق الگویی که در تصویر آمده برش بزنید و بالای نوک بچسبانید.

اموزش ساخت کاردستی با کاج

اموزش ساخت کاردستی با کاج

اموزش ساخت کاردستی با کاج

منتخب وب: گام چهارم: برای پاهای بوقلمون از کاغذ رنگی  نارنجی مطابق تصویر، الگویی برش بزنید و به قسمت پایین بدن کاردستی تان بچسبانید.

اموزش ساخت کاردستی با کاج

منتخب وب: گام پنجم: برای ساخت دم بوقلمون یا می توانید از سیم های روکش دار رنگی برق یا از سیم های پرز دار تزئینی موجود در بازار استفاده کنید. چند رشته از سیم را با رنگ های مختلف به صورت بیضی خم کرده و  مانند تصویر به قسمت پشت بدن پرنده بچسبانید و از بوقلمون زیبای خود لذت ببرید.

اموزش ساخت کاردستی با کاج

گردآوری شده توسط: منتخب وب   montakhabweb.ir

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن