صفحه اصلی / دنیای حیوانات

دنیای حیوانات

توانایی کم نظیر حیوانات در سرمای زمستان

فصل سرمای زمستان که فرا میرسد بسیاری از ما انسان ها به این فکر میکنیم که حیوانات بی سرپناه کجا پناه میبرند .بسیاری از این حیوانات توانایی بی نظیری در فصل سرما رو دارند . بارها از تغییرات فصول و تغییر محیط زیست پیرامونمان خوانده ایم. اما تنها این تغییرات نیستند در قلمرو حیوانات و پرندگان در مناطق سردسیر و برفی این حیوانات باید به نوعی خود را با محیط زیست وفق دهند.

مشاهده بیشتر »

عکس هایی جالب و دیدنی جغد ها

در جهان پرندگان زیبایی وجود دارد .یکی دیگر از این زیبایی های مخلوق عالم جغد شب است.از گذشته های دور، جغدها در فرهنگ های مختلف به عنوان پرندگانی شوم، پیام‌ آور مرگ و نابودی، حیواناتی نحس و یا در مقابل نمادی از درک، اندیشه و خرد مورد توجه بوده اند. جغدها پرندگان فوق العاده ای هستند.

مشاهده بیشتر »

رابطه جالب طوطی های کاراکاس با انسانها

چه زیباست در عالم طبیعت در میان دوستی میان انسان ،دوستی پرندگان با انسان ها هم وجود دارد .کسانی که به کاراکاس، پایتخت کشور ونزوئلا سفر کرده اند. از دیدن طوطی های دم بلند وحشی در میان ترافیک و شلوغی این شهر بزرگ متعجب و هیجان زده می شوند. اکنون این طوطی ها به یکی از جاذبه های گردشگری پایتخت این کشور آمریکای لاتین تبدیل شده اند.

مشاهده بیشتر »

مهاجرت گروهی پروانه ها از آمریکا به مکزیک

مهاجرت جمعی پروانه ها همیشه جذاب و دیدنی بوده است و یکی از زیباترین این صحنه ها را می توان در آمریکا دید. پروانه های شهریار هر سال برای گذراندن زمستان با طی کردن مسافت ۴۴ هزار کیلومتر خود را از کانادا و آمریکا به مکزیک می‌رسانند. دانستنی‌های جالب در مورد پروانه شهریار و سفر بی‌نظیرش به مکزیک را در ادامه ببینید

مشاهده بیشتر »

عکسهای منتخب حیات وحش نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۶

نشریه نشنال جئوگرافیک هرساله در زمینه های مختلف تصاویر برتر جهان را معرفی می کند و امسال هم عکس های حیوانات را معرفی کرد که ما در این مطلب در اختیار شما گذاشته ایم. نشنال جئوگرافیک تاکنون هزاران عکس از حیات وحش را هم در مجله خود و هم به صورت آنلاین منتشر کرده است.

مشاهده بیشتر »